WYRÓŻNIENI W KONKURSIE „KRAKÓW BEZ BARIER

Dołączyliśmy do grona laureatów konkursu „Kraków bez barier”! 

Budownictwo dostępne, innowacyjne technologie i projekty badawcze, projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami, osobowość i najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – to grono tegorocznych laureatów konkursu „Kraków bez barier” 2019 a wśród nich i nasz projekt. Jako wyróżniony projekt projekt odebraliśmy statuetkę z rąk prezydenta Krakowa. 

Od ubiegłego roku konkurs „Kraków bez barier” funkcjonuje w rozszerzonej formule. Nagrodami i wyróżnieniami honorowane są zarówno firmy architektoniczne, które przystosowują obiekty i przestrzeń publiczną do potrzeb niepełnosprawnych, jak też twórcy innowacyjnych projektów badawczych i organizatorzy wydarzeń społecznych promujących Kraków jako miasto przyjazne osobom z różnymi niepełnosprawnościami. 

Miasto stale pracuje nad dostosowaniem swojej przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Muzea, szkoły, urzędy, parki, ogrody, ulice i skrzyżowania stają się coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze. Do obsługi osób niepełnosprawnych przystosowany jest nowoczesny system  komunikacji miejskiej. Urzędnicy posługują się językiem migowym, MPK pracuje nad wprowadzaniem kolejnych usprawnień, a  na uczelniach funkcjonują biura, które pomagają studentom z niepełnosprawnościami w procesie edukacji i oferują im różne możliwości spędzania czasu wolnego oraz współdziałania.  Z każdym rokiem lepsza jest też dostępność wszelkich usług, w tym również oferty turystycznej, kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej- podkreślił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Do tegorocznej edycji wpłynęło ponad pięćdziesiąt zgłoszeń. Zgłoszony został też nasz projekt Nawigacja Głosowa Osób Zależnych NGOZ w kategorii Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze. Wyróżnienie otrzymało Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki za wprowadzenie tego rozwiązania na swoim obiekcie. 

Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznaliśmy podczas kameralnej gali, zorganizowanej zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Laureaci 13. edycji konkursu z rąk Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa otrzymali okolicznościowe statuetki oraz możliwość posługiwania się konkursowymi tytułami podkreślającymi ich społeczne zaangażowanie.  

Statuetkę w naszym imieniu odebrał Adam godnie reprezentując zespół na tym spotkaniu. Dziękujemy kapitule konkursu za wyróżnienie naszego projektu i docenienie wkładu w ułatwienie codzienności życia osobom niepełnosprawnym.